Anthropoid (2015 - 2016)

 

Fotografie z natáčení prozatím dle smlouvy nebudou uveřejněny

 

Od poloviny léta 2015 do února 2016 se členové klubu spolu s kamarády z KVH Wurm, KVH Elbe a dalších předních vojensko-historických spolků účastnili natáčení filmu Anthropoid. Ten je volně inspirován nejvýznamnější akci českosloveských parašutistů v Protektorátu Čechy a Morava, atentátem na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Natáčení probíhalo na mnoha zajímavých místech, namátkou např. ve Vojenském újezdu Brdy, Barrandovských ateliérech a také v Resslově ulici a blízkém okolí. Hlavní role jsou obsazeny předními světovými i českými herci. Film by měl mít dle plánu premiéru v květnu 2016.

Stránky filmu na ČSFD

The Zookeeper's Wife (2015)

 

Fotografie z natáčení prozatím dle smlouvy nebudou uveřejněny

 

Snímek, natočený na základě knihy Diane Ackerman podle deníků Antoniny Żabińske, zpracovává příběh manželů Żabińskych, kteří před druhou světovou válkou vedli ve Varšavě prosperující zoologickou zahradu. Za války se pak stali součástí odboje a v zahradě, zdevastované válečnými akcemi, ukrývali na tři sta varšavských židů, většinou uprchlých z městského ghetta. Současně se snažili udržovat funkčnost zoologické zahrady a odváděli pozornost úřadů záchranou a chovem řady druhů zvířat. Izraelský Yad Vashem oba manžele za jejich úsilí v roce 1965 prohlásil Spravedlivými mezi národy.

Pozn.: Text o filmu převzat z ČSFD.cz

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

 

Fotogalerie z natáčení

 

Na začátku června roku 2006 se členové klubu zúčastnili natáčení filmu Obsluhoval jsem anglického krále. Tématem Hrabalova slavného románu je životní dráha číšníka, později hoteliéra a nakonec cestáře v době politických zvratů první půle dvacátého století. Mnohokrát v životě pocítí, že jím druzí opovrhují pro malý vzrůst, pro sympatie k Němcům, pro jeho češství, proto, že má původ odloženého dítěte, i pro osobitou životní filozofii. Nikdy však nezatrpkne, neoplácí nenávistí, nemstí se. Touží po bohatství a uznání ve své profesi, touží po milující ženě - ale dostává se mi jich jen krátce. Není uznán ani jako árijec, ani jako milionář...
Náš klub poskytl pro tento film výstroje vojáků, odjíždějících na frontu a také 6 lidí do komparsu. Naše druhé setkání s filmem bylo o mnoho kratší, nežli setkání první, ale i zde jsme nabrali pár dalších zkušeností a užili spoustu legrace.

Film režíruje Jiří Menzel, v hlavních rolích se, v prosinci letošního roku, představí Oldřich Kaiser, Julia Jentsch, Milan Lasica, Marián Labuda, Martin Huba, Josef Abrhám, Jiří Lábus, Jaromír Dulava.


Pozn.: Text o filmu převzat z ČSFD.cz


Origins of Evil (2002 - 2003)

(do distribuce uvedeno jako Hitler: Rise of Evil)
Fotogalerie z natáčení

 

Na přelomu roku 2002 a 2003 a na začátku nového roku se členové klubu zúčastnili natáčení historického filmu Origins of Evil. Film má divákovi přiblížit mladý život Adolfa Hitlera a jeho nástup k moci. Zúčastnili jsme se natáčení scén z 1.sv. války, kde mladý Hitler bojuje v zákopech spolu se svým 16.bavorským Inf.Rgt. Byli jsme najati agenturou pro scény se střelbou, střílelo se jak z opakovaček Mauser tak i z těžkého kulometu. Dále jsme se zúčastnili natáčení scén jako členové popravčí čety SS v Noci dlouhých nožů, jako ostraha KZ lageru, jako SA při křišťálové noci, jako stoupenci Hitlera při Mnichovském puči...
Toto první setkání s filmem bylo pro nás velmi poučné , ale užili jsme si i dost srandy s kolegy z ostatních KVH z celé České republiky. Doufám, že tím naše setkání s filmem neskončilo a brzy se zúčastníme dalšího natáčení nějakého válečného filmu...

Film režíroval kanadský režisér Christian Duguay (Johanka z Arku, Hladina adrenalinu) kamera Peirre Gill, hlavní role Robert Carlyle (Trainspoting, Do naha, James Bond), z českých herců s námi natáčel např. Marek Vašut.