Skischule 2018

 

text: Wenzel Wiesner

V polovině ledna 2018 uspořádali členové našeho klubu za podpory VCC Sturm další ročník oblíbené Skischule. Narozdíl od minulých let byl formát naplánován jako orientační branný závod družstev.
Na závodníky tak čekala zhruba 13 km dlouhá trasa, kterou bylo nutno částečně jet na lyžích a částečně ujít pěšky. Úkolem družstev bylo najít dle mapy nejlepší cestu do cíle a na čtyřech stanovištích splnit úkoly s vojenskou tématiku. Jeden z těchto úkolů byl skryt v jednoduché šifře, kterou měli vojáci vyluštit.
Do premiérového závodu se přihlásili zástupci KVH Wurm, KVH VVP Milovice, KVH Kleist, KVH Elbe, KVH West, Kubelwagen.cz a "britští" KVH Tommy. Celkově 25 účastníků s dobovým vybavením a v uniformách. Nejstarší veterán, matador a bard František A. nastoupil na start ve věku 68 let. Od nejmladšího člena tým KVH Tommy ho tak dělilo slušných 51 let.
První družstvo vyrazilo na trať okolo 9:00, poslední dorazili kolem 17:00. Nejrychlejší tým byl v cíli s časem těsně okolo 3 hodin, nejpomalejší za 5 hodin. Hodnocení se skládalo ze součtu celkového času na trati a trestných minut za plnění/neplnění úkolů.

Celkové pořadí:
1. místo - KVH Tommy
2. místo - Kubelwagen.cz
3. místo - VVP Milovice

Zvláštní cenu za odhodlání obdržel KVH Kleist, jehož dva členové šli celou cestu pěšky.

foto: Katka Válová, celá galerie ZDE

foto: Blanka Chocová, celá galerie ZDE