Obersturmbannführer Richard Schulze

 

narozen: 2.10.1914
zemřel: 3.7.1988

SS-Nr.: 264.059

Železný kříž II. třídy: 1940
Železný kříž I. třídy: 1940
Německý kříž ve zlatě: 26.12.1941
Spona za boj zblízka
Útočný odznak pěchoty

Přijat: 20.4.1936
SS-Obersturmführer: 9.11.1939
SS-Hauptsturmführer: 1.8.1940
SS-Sturmbannführer: 24.2.1943
SS-Obersturmbannführer: 9.11.1944



Richard Schulze se narodil v Berlíně-Spandau 2.10.1914. Do SS vstoupil 11.11.1934 a byl zařazen k 6. SS Standarte Berlin. Krátce poté byl převelen k LSSAH. V dubnu 1935 byl přijat do SS Junkerschule Bad Tolz a byl vyřazen 20.4.1936 v hodnosti SS-Untersturmführer. Byl přidělen k II./Totenkopfverbande Elbe do března 1937, kdy sloužil čtyři měsíce jako adjutant Theodora Eickeho. Během této doby vstoupil do NSDAP. 10.7.1937 byl přidělen k Totenkopfverbande Thüringen, kde sloužil jako adjutant do listopadu 1938. Poté získal velení jedné z jejích jednotek. V dubnu 1939 byl převelen do SS-Hauptamt, kde sloužil jako adjutant vedoucího SS-Hauptamt Augusta Heissmeyera. 8.6.1939 byl převelen jako adjutant do štábu Joachima von Ribbentropa, ministra zahraničí. V dubnu 1940 byl Schulze převelen k LSSAH jako velitel čety v 2. Kompanie. 11.6.1940 po zranění velitele Kompanie převzal její velení, když byl ještě předtím vyznamenán EK II a EK I. Po povýšení do hodnosti SS-Hauptsturmführer se po kapitulaci Francie vrátil do štábu von Ribbentropa. V lednu 1941 byl Schulze převelen zpět k 2. Kompanie LSSAH a velel jí až do zranění v srpnu 1941. V roce 1943 byl převelen k 12. SS Hitlerjugend  a stal se velitelem 2. Bataillon / SS Panzer Grenadier Regiment 25. Koncem války 15.3.1945 - 4.1945 velel 38. SS Division Nibelungen.

Zdroj: Pavel Sláma
http://www.vojsko.net/index.php/armady/126-waffen-ss/velitele/1233-richard-schulze