Erich Bissoir

 

Voják z divize 12.SS Hitlerjugend, Regimentsstabskompanie/SS-Panzer-Regiment 12Železný kříž 2. třídy  -  24.7.1944

Narodil se 27.3.1925 ve městě jménem Neustadt.

Skutečná vojenská služba začala Erichovi 15. června 1943. Po 2 a půl měsících základního výcviku byli Erich a jeho kamarádi naloženi na vlak a ani netušili, kam jedou. Jejich konečný cíl se ukázal být Mailly-le-Camp ve Francii, kde byl vytvořen SS-Panzerregiment 12. Byl vycvičen jako motocyklista (Kradschütze). Po tomto výcviku byl s ostatními převezen do Belgie, kde byl v lednu 1944 připojen ke zbytku 12. SS-Panzerdivision "Hitlerjugend".
Účastnil se s celou divizí klíčových bojů v Normandii. V srpnu 1944 mu byl společně s dalšími jeho kamarády udělen Železný kříž 2. třídy, a to na velitelství v Chateau Quesnaye, následně byl 1. srpna povýšen do hodnosti SS-Sturmmann. Po těžkém zranění, kdy mu střepina poranila levou paži a vnikla do těla, byl převezen zpět do Německa, kde se léčil dlouhé měsíce a na konci války se ocitl ve francouzském zajetí, ze kterého se vrátil v roce 1946.

Po válce napsal knihu Mein Kriegstagebuch und Spurensuche in der Normandie.


Zdroj:
http://d-dayrevisited.co.uk/veterans/erich-bissoir.html

Veškerý zde uvedený fotografický obsah je výhradním majetkem Jiřího Štěpánka. Jakékoli kopírování není bez předchozí konzultace povoleno.